Kwiatonowice Parafia - nowa strona Placówki oświatowe Organizacje Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI Linki
Kwiatonowice arrow Wydarzenia arrow Święto Ogrodów
| Historia wsi | Ludność | Położenie | Władze | Galeria | Kontakt | Wydarzenia|

Święto Ogrodów

W zimny, pochmurny, wietrzny, ale na szczęście nie deszczowy piątek 10 czerwca 2011 r. kwiatonowicki ogród dworski otworzył swoje podwoje dla wszystkich chętnych, a stało się to w ramach 6. Festiwalu "Święto Ogrodów" - jednej z ciekawszych małopolskich inicjatyw.

Zaproszenie do zwiedzania wystosowali jego właściciele - Magda Miller i Kasper Świerzowski:

Zaproszenie w RTvG

Przed południem w ogrodzie gościły dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Kwiatonowicach (na stronie www relacja odrębna pt. "Był w ogrodzie tajemniczy czarodziej"), później młodzież z klas IV-VI SP i I-III gimnazjum oraz klasy V-VI z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej.

Na popołudniową część Święta przybyło ponad sto osób z wielu stron - tych najbliższych, nieco dalszych i całkiem z daleka, np. z Krakowa i Lublina. Wspaniały koncert, z akompaniamentem swoich mentorów i mistrzów - Tomasza Kubali, Bogusława Diducha i Mirosława Bogonia, dały dziewczęta ze Studia Wokalnego działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach.

Możemy już zdradzić, że pierwszą zawartą w zaproszeniu niespodzianką było otwarcie wystawy fotografiii pt. "Metamorfozy", obrazującej przemiany, jakie zaszyły w ogrodzie w ciągu ostatnich 10 lat. Drugą niespodzianką był koncert muzyki flamenco w wykonaniu krakowskich artystów - Michała Kaniewskiego - gitara i Jana Baryły - flet. Muzycy zaprezentowali fragmenty programu "Ogrody Alhambry". Po koncercie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy strój "ekologiczny"- nagród było wiele, a główną zdobyła kwiatonowiczanka, Zofia Gorzkowicz! Kwiat paproci odnalazła Krystyna Brzozowska z Gorlic i ona wygrała nagrodę.

Do wieczora pozostało ponad trzydzieścioro Gości i to oni uwiecznieni zostali na zbiorowym pamiątkowym zdjęciu, które specjalnej technice postarzania poddał znany gorlicki artysta fotografik Wacław Bugno.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji imprezy i zapraszamy za rok na kolejną edycję Festiwalu!

Autorzy zdjęć zamieszczonych na stronie: ? Wacław Bugno, ? Helena Januś


Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2008 Elxis.org. All rights reserved.

blonde pawg anal video toiletmix.com