Kwiatonowice Parafia - nowa strona Placówki oświatowe Organizacje Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI Linki
Kwiatonowice arrow Historia wsi
| Historia wsi | Ludność | Położenie | Władze | Galeria | Kontakt | Wydarzenia|

Ku szerszym horyzontom

Europejski Fundusz Społeczny

Kapitał Ludzki

Ku szerszym horyzontom

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1.2 ?Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projektem zostali objęci uczniowie gimnazjum w Kwiatonowicach. Ogółem w projekcie bierze udział 32 uczniów.
Celem głównym projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły ukierunkowanej na rozwój szkoły.
W ramach projektu realizowane są następujące działania:
-zajęcia z zakresu bloku matematyczno-przyrodniczego,
-zajęcia z zakresu bloku językowego,
-warsztaty z planowania ścieżki edukacyjnej,
-wycieczka edukacyjna do Torunia.

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Oświadczenie uczestnika projektu

Regulamin rekrutacji


WSPANIAŁE WAKACJE Z PROJEKTEM ? Ku szerszym horyzontom?


W ramach realizacji projektu ?Ku szerszym horyzontom ? współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny został zorganizowany obóz naukowy do Torunia w dniach od 10 do 21 lipca 2011r. W obozie wzięło udział 32 uczniów ? beneficjentów projektu z klas I ? III gimnazjum w Kwiatonowicach.
W drugiej połowie miesiąca czerwca 2011 r. w szkole  odbyło się spotkanie promocyjno - informacyjne, podczas których omówiono z rodzicami uczniów szczegółowo warunki organizacyjne obozu. Zapoznano ich z celami i zadaniami obozu. Rodzice wyrazili zgodę na wyjazd swoich dzieci do  Torunia  wypełniając stosowne deklaracje. Wraz z uczniami pisemnie potwierdzili znajomość "Regulaminu obozu" i zobowiązali się do przestrzegania zawartych w nim zasad.
Młodzież wyjechała autokarem  pod opieką 3 wychowawców. Kierownikiem obozu był Pan Maksymilian Olszewski - nauczyciel Gimnazjum w Kwiatonowicach.


Do dyspozycji uczestników przez cały okres trwania turnusu  był autokar. Podczas pobytu w Toruniu uczniowie uczestniczyli w bardzo atrakcyjnej  wycieczce do  Fromborka.  W samym Toruniu uczestniczyli w  zajęciach warsztatowych na uczelni prowadzonych przez pracownika naukowego co pozwoliło im poszerzyć  i utrwalić swoje wiadomości i umiejętności.  Dużym  zainteresowaniem cieszyło się wśród młodzieży planetarium i obserwatorium. Efektem pracy uczniów było wykonanie 3 folderów ukazujących piękno i bogactwo Torunia oraz przybliżających sylwetkę Mikołaja Kopernika. Ponadto wykonana została prezentacja multimedialna. Nie zabrakło też zajęć uatrakcyjniających pobyt młodzieży na obozie (konkursy i zawody z nagrodami, wieczorki taneczne).


Na zakończenie obozu wśród uczestników przeprowadzono ankiety ewaluacyjne, które wykazały bardzo wysoki stopień zadowolenia beneficjentów z pobytu na obozie.
Podczas pobytu na obozie uczniowie wzbogacili zasób swojej wiedzy, czując się bezpiecznie nauczyli się łagodzić tęsknotę za domem rodzinnym, zrozumieli na czym polega współdziałanie w zespole, zobaczyli dużo pięknych miejsc ? jednym słowem poznali przepiękny zakątek naszej Ojczyzny.


Z pracowitego wypoczynku młodzież wróciła zadowolona, pełna wrażeń i atrakcyjnych przeżyć.

Fotogaleria


I Podróż po Krajach Anglojęzycznych

20 lipca  2011r. odbył się konkurs "I Podróż po Krajach Anglojęzycznych". Brały w nim udział wszystkie klasy gimnazjalne. Każdy zespół został poproszony o przygotowanie rzetelnego punktu informacji posiadającego przedstawione w atrakcyjny sposób informacje na temat geografii, historii, zabytków i kultury dotyczącej wylosowanego kraju.
W punkcie informacji miały się znaleźć: mapa państwa, intrygujące przysłowia, menu z charakterystycznymi potrawami, wzmianki o świętach, strojach, ciekawych zwyczajach, sławnych aktorach,  laureatach Nagrody Nobla i innych  nowinkach.
W skład Jury weszli: Pani Dyrektor Renata Filipowicz , Pani Justyna  Lenard  i Pani  Anna Stepień.
Najciekawszym i najlepiej przedstawionym "punktem informacji" okazał się ten przygotowany przez klasę II. Uczniowie pokazali nam kuchnię walijską, a nawet poczęstowali walijskim ciastem. Jury przyznało im 1 miejsce.
Równie dobrą i pomysłową pracę zaprezentowała klasa II. Ci uczniowie także skupili się na kuchni oraz przysmakach Australii. Klasa II otrzymała 2 miejsce.
Klasa II przedstawiła nam Stany Zjednoczone. Pomogła bardziej poznać kulturę i obyczaje tego kraju. Ta klasa zdobyła 3 miejsce.
Na pewno wszyscy będziemy miło wspominać ten  konkurs!


Szkolne Potyczki Matematyczno - Przyrodnicze Gimnazjalistów

W dniu 26 lipca 2011 w Gimnazjum w Kwiatonowicach  w  ramach projektu  odbył się mini konkurs matematyczno ? przyrodniczy. Wzięło  w nim udział 26 uczestników. Zwycięzcą został uczeń klasy III gimnazjum, który jako jedyny rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania z matematyki.  Z chemii najlepszą okazała się uczennica z III klasy gimnazjum,  a fizyka okazałą się najłatwiejsza dla ucznia z klasy II. Pozostali uczniowie  zajęli kolejne miejsca.  W skład jury weszli: Pan Maksymilian Olszewski,  Pan Łukasz Kwarciński i Pani Paulina Ryba.


Nasze zajęcia w fotograficznym skrócie

MATEMATYKA

CHEMIA

JĘZYK ANGIELSKI

FIZYKA


Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2008 Elxis.org. All rights reserved.

blonde pawg anal video toiletmix.com